Zarobki w budowlance, czyli kto zarobi więcej- operator koparki, inżynier czy kierownik budowy?

Znajomość branży budowlanej niewątpliwie się opłaca, ponieważ zarobki osób znających się na tym fachu są stosunkowo wysokie. Warto związać swoją przyszłość z zawodem budowlańca,ponieważ korzyści się wymierne. Dokładny raport opisujący wysokość wynagrodzeń można odnaleźć w aktualnym raporcie płacowym, na przykład Advisory Group Test Human Resources.

Wysokość wynagrodzenia
Najświeższy raport płacowy opisuje wysokość wynagrodzenia w branży budowlanej i wynika z niego, że mediana wynagrodzeń operatora koparko-ładowarki plasuje się na poziomie 3546 złotych brutto. Około jednej czwartej osób znających się na obsłudze specjalistycznych maszyn i narzędzi przeznaczonych do robót ziemnych zarabia trochę ponad 3118 złotych brutto miesięcznie, a kolejna grupa 25 % wszystkich pracowników nie otrzymuje mniej, niż 3870 złotych brutto.

Wyższe stanowiska, wyższe zarobki?

Stojący nieco wyżej w hierarchii budowlańców majster jest odpowiedzialny za organizowanie pracy podległej mu brygadzie budowlanej, a także udział w tej pracy. Zarabia on mniej więcej 3953 złotych brutto. To prawie 50 złotych więcej niż na początku roku. 25 % majstrów nie otrzymuje wynagrodzenia wyższego niż 2819 złotych brutto, a kolejne 25 % osób będących na tym stanowisku zarabia nie mniej niż 4781 złotych brutto.

Zarobki pracownika ogólnobudowlanego
Najbardziej wszechstronny pracownik budowlany zarabia około 3360 złotych brutto, czyli prawie 70 złotych brutto więcej niż na początku roku. Wynagrodzenie 1/4 osób zajmujących się wykonywaniem zróżnicowanych prac budowlanych, w tym obsługę ręcznych maszyn, nie przekraczają 3020 złotych brutto. Kolejne 25 % osób wykonujących takie prace zarabia więcej niż 4198 złotych brutto.

Wynagrodzenie murarza
Okazuje się, że zarobki za wykonywanie prac murarskich są stosunkowo wysokie w porównaniu z wynagrodzeniem innych pracowników budowlanych. 25 % osób zajmujących się murarstwem zarabia nie mniej, niż 5467 złotych brutto, natomiast kolejne 25 % pracowników tego typu nie może liczyć na więcej niż 3508 złotych brutto miesięcznie. Mediana zarobków murarza plasuje się na poziomie 4340 złotych brutto. W porównaniu z 4176 złotych brutto na początku roku, wynagrodzenie znacznie wzrosło.

Inżynier budowy i kosztorysant
Nadzorowanie technicznych aspektów budowy należy do inżyniera, który zarabia około 5528 złotych brutto miesięcznie. 1/4 inżynierów budowy otrzymuje wynagrodzenie na poziomie 3500 złotych brutto, kolejne 25 % może liczyć na zarobek 6938 złotych brutto.
Z kolei wynagrodzenie kosztorysanta to 5167 złotych brutto.

O serwisie

Proponujemy wysoce profesjonalne szkolenia z zakresu BHP dla firm. Mamy z swojej ofercie również szkolenia dla specjalistów pracujących w branży spawalniczej i  budowlanej. Na tej stronie znajdziesz porady praktyczne dotyczące szkoleń BHP i szkoleń w ogóle. Zapraszamy!

Kontakt

kontakt@grodzio.pl

Galeria